PRE-REGISTREER JE VOOR
DE HELDEN VAN ORANJE 2027

De Helden van Oranje komt terug op Koningsnacht 2027. Kom jij ook gezellig langs?

Maak je klaar voor een avond vol Nederlandse topartiesten, meezingers en de vertrouwde gezelligheid die je van ons gewend bent. Het wordt weer een Koningsnacht om nooit te vergeten!

Wil jij als eerste op de hoogte zijn van de line-up, ticketverkoop en alle andere Koninklijke nieuwtjes? Pre-registreer je nu!

PRE-REGISTREER JE VOOR DE HELDEN VAN ORANJE 2027

Kom jij dit jaar weer naar De Helden van Oranje? Meld je dan hieronder aan en we houden je op de hoogte van het laatste nieuws!

INFO

  • Wat is De Helden van Oranje

    De Helden van Oranje is hét Koningsnacht festival van Groningen en vindt plaats op zondag 26 april 2026 in het Stadspark Groningen. Tijdens dit grootschalige Koningsnacht evenement vieren duizenden bezoekers samen de verjaardag van de Koning met een avond vol Nederlandstalige muziek, meezingers en topartiesten van eigen bodem.

    Het festival staat bekend om zijn energieke sfeer, oranje aankleding en een line-up met populaire Nederlandse artiesten. Bezoekers zingen uit volle borst mee met bekende hits van vroeger en nu, terwijl het Stadspark verandert in één groot oranje feestterrein.

    De Helden van Oranje is uitgegroeid tot het grootste Koningsnachtfestival van het Noorden en trekt jaarlijks feestgangers uit Groningen, Drenthe en Friesland. Wie Koningsnacht 2026 in Groningen viert, viert die bij De Helden van Oranje.

  • Wie staan er op de line-up van De Helden van Oranje 2026?

    De line-up van De Helden van Oranje 2026 tijdens Koningsnacht in Groningen bestaat uit een indrukwekkende selectie van populaire Nederlandse artiesten en feestacts. Op zondag 26 april 2026 betreden onder andere Yves Berendse, Mart Hoogkamer, Samuel Welten, Jannes, Orgel Joke, Mental Theo, Frans Duijts, Immer Hansi, Yes-R en Brace het podium in het Stadspark Groningen.

    Tijdens dit grootste Koningsnachtfestival van het Noorden zing je uit volle borst mee met de grootste Nederlandstalige hits, feestklassiekers en guilty pleasures. De combinatie van meezingers, energie en een sterke line-up maakt De Helden van Oranje dé plek om Koningsnacht 2026 in Groningen te vieren.

  • Wanneer is De Helden van Oranje?

    De Helden van Oranje vindt plaats op zondag 26 april 2026 van 17:00 – 1:00 uur.
  • Waar is De Helden van Oranje?


    De Helden van Oranje vindt plaats in het Stadspark Drafbaan, Concourslaan 10, 9727 KD in Groningen.
  • Hoe kom ik bij De Helden van Oranje?

    De Helden van Oranje vindt plaats in het Stadspark, Concourslaan 10, 9727 KD in Groningen.

    Kom je met de fiets, OV of auto? Bekijk hier alle informatie over bereikbaarheid en vervoer.

  • Is er een minimum leeftijd?

    De Helden van Oranje is een all-ages festival. Begeleiding van bezoekers onder de 14 jaar door een volwassene (18+) is verplicht. Let op: bij de ingang dient de volwassene de minderjarige te legitimeren met een geldig identiteitsbewijs.
  • Hoe kan ik op het evenement betalen?


    Tijdens het evenement betaal je met munten. Op het terrein is er voldoende mogelijkheid om deze aan te schaffen met pin of cash.
  • Ben je van plan met een grote groep te komen?


    Ben je met een grote groep en van plan om met een (tour)bus te komen? Meld dit vooraf via info@deheldenvanoranje.nl zodat we samen kunnen kijken of dit mogelijk is.
  • Mag ik een foto of videocamera meenemen?


    Op de Helden van Oranje mag je je eigen camera meenemen, mits je deze voor privédoeleinden gebruikt en het geen professionele camera is. Selfiesticks zijn niet toegestaan. Wil je voor commerciële doeleinden foto’s schieten of beelden opnemen? Mail dan naar info@deheldenvanoranje.nl voor een persaccreditatie.
  • Werken bij De Helden van Oranje


    Wil je graag werken bij De Helden van Oranje? Wordt onderdeel en maak er samen met ons een onvergetelijke dag van! Voor meer informatie: info@wrk4.nl
  • Gehoorbescherming


    Met onze partner Alpine gehoorbescherming haal je meer plezier uit de dingen die je graag doet, zoals het genieten van livemuziek. Daarom heeft het A-merk speciale oordoppen met filters ontwikkeld, die ervoor zorgen dat het geluid niet vervormt en dat de muziekbeleving geweldig blijft. De Alpine oordoppen hebben speciale muziekfilters. Zo hoor je de muziek en gesprekken nog altijd super goed én bescherm je jouw gehoor. Online bestellen? Dat kan via: alpinehearingprotection.com
  • Gevonden Voorwerpen

    Voor gevonden voorwerpen kun je tijdens het evenement terecht bij de infobalie. Wij brengen de gevonden voorwerp naar de Gemeente Groningen. Via deze link kan je de gevonden voorwerpen een week na Koningsnacht zien.
  • Veiligheid

    Voel je je onveilig of heb je iets vervelends meegemaakt? Het social safety team van VaCiD is aanwezig op het terrein en herkenbaar aan de roze shirts. Je kunt hen altijd aanspreken of langsgaan bij de safety hub in de EHBO.
  • Lockers

    Er zijn lockers aanwezig die je ter plekke kunt huren. Heb je vooraf een lockerticket gekocht? Dan ontvang je uiterlijk zaterdag 25 april per mail een code waarmee je jouw locker op het evenement kunt openen.

    • Medium locker voor € 12,00 ( 24 x 28 x 50 cm)
    • Grote locker voor € 15,00 ( 35 x 28 x 50 cm)

  • Wat moet ik doen als ik problemen heb met mijn tickets?


    Voor vragen over het bestellen van tickets of als er iets mis is gegaan bij je bestelling, kun je terecht bij de klantenservice van Paylogic via deze link.
    Heb je een verkeerd email-adres ingevuld bij het aankopen van je ticket en wil je dit wijzigen? Dit kan hier.
    Om je ticket voor Helden van Oranje te ruilen, ga je naar je bestelling via de link “Mijn bestelling beheren” die je hebt ontvangen in de bevestigingsmail die je hebt ontvangen.
    Als je de e-mail niet kunt vinden, kun je hem hier opnieuw laten sturen.

    Klik dan op “Meer acties” en vervolgens op “Tickets ruilen”. Selecteer welk ticket(s) je wilt ruilen, en klik vervolgens op doorgaan. Nu kan je je nieuwe ticket(s)-optie(s) aanvinken en toevoegen aan je winkelmandje. Hierna ontvang je je geruilde ticket(s).

    Zoals in de bevestigingsmail van Paylogic aangegeven, ontvang je je e-ticket in de week van het evenement. Het is wel mogelijk om via de bevestigingsmail/My Order je ticket via Ticketswap aan te bieden vanaf 1 maart.

  • Wat zijn de ticketprijzen?

    Vroege Held Ticket (voor 1 persoon): €23,50 incl. service fee

    Held Ticket (voor 1 persoon): €24,50 incl. service fee

    Laatste Held Tickets: €29,50 incl. service fee

  • Kluisjes

    Er zijn lockers aanwezig die je ter plekke kunt huren. Heb je vooraf een lockerticket gekocht? Dan ontvang je uiterlijk zaterdag 25 april per mail een code waarmee je jouw locker op het evenement kunt openen.

    • Medium locker voor € 12,00 ( 24 x 28 x 50 cm)
    • Grote locker voor € 15,00 ( 35 x 28 x 50 cm)

  • Onofficiële ticketverkoop


    We adviseren je om GEEN tickets te kopen via niet officiële verkoopkanalen. Er zijn fraudeurs actief!

    We willen je er graag op wijzen dat het kopen van tickets via niet-officiële kanalen risico’s met zich meebrengt. We raden je dan ook ten zeerste af om een ticket te kopen via een dergelijk kanaal. Wij kunnen namelijk niet garanderen dat het ticket legitiem is en je toegang tot het evenement verleent.

    Koop je ticket alleen via onze site bij PAYLOGIC. Laat zwarthandelaren als Viagogo, Onlineticketshop en andere partijen die je vindt via Google links liggen want je betaalt waarschijnlijk teveel voor een ticket en je weet niet zeker of je een geldig ticket koopt waarmee je toegang tot het festival hebt. Ook op Marktplaats worden altijd weer valse kaarten aangeboden.

    Gegarandeerd veilige tickets zijn alleen verkrijgbaar via onze officiële ticketpartner Paylogic.

  • Ticketswap


    Het is mogelijk om je tickets veilig te verkopen via TicketSwap, ook zonder dat de tickets zijn uitgestuurd. Volg hiervoor de onderstaande stappen:

    1: Ga naar de bevestigingsmail die je hebt ontvangen van Paylogic
    2: Klik in de e-mail op de knop onderaan: “Bestelling beheren”
    3: Je komt nu in je MyOrder omgeving, klik hier op “Meer acties”
    4: Klik op de optie: “Verkopen op TicketSwap”
    5: Je wordt nu doorgestuurd naar TicketSwap, volg de stappen op hun website.

  • Moet ik mijn ticket personaliseren?


    Dit jaar willen we alle tickets laten personaliseren om een zo veilig mogelijk systeem te creëren. Personaliseren is verplicht. Vergeet niet een geldig legitimatiebewijs mee te nemen.

    Het is mogelijk om je tickets veilig te verkopen via TicketSwap. Dit is mogelijk zonder dat de tickets zijn uitgestuurd. Volg hiervoor de onderstaande stappen:

    1: Ga naar de bevestigingsmail die je hebt ontvangen van Paylogic
    2: Klik in de e-mail op de knop onderaan: “Bestelling beheren”
    3: Je komt nu in je MyOrder omgeving, klik hier op “Meer acties”
    4: Klik op de optie: “Verkopen op TicketSwap”
    5: Je wordt nu doorgestuurd naar TicketSwap, volg de stappen op hun website.

  • Groepsticket - kunnen wij apart van elkaar naar binnen?


    Het is mogelijk om apart van elkaar het festivalterrein te betreden.
  • Moet ik mijn ticket printen?


    Het mag wel, maar hoeft niet. Je kunt jouw ticket ook op jouw telefoon laten zien. Zorg dat de barcode goed leesbaar is, zodat wij hem makkelijk kunnen scannen. Als je een gebarsten beeldscherm hebt kunnen wij het ticket niet scannen en kun je het ticket het beste printen.
  • Is het binnen of buiten?


    De Helden van Oranje telt één grote overdekte stage. In deze tent is er genoeg ruimte voor alle bezoekers. Houd er echter wel rekening mee dat de tent aan de zijkant open is en dat de rest van het terrein niet overdekt is. Kleed je daarom naar het weer.
  • Mag ik tussendoor het terrein op en af?


    Nee. We hanteren een binnen = binnen beleid.
  • Mogen er tassen mee naar binnen?


    Op het terrein worden alleen tassen toegestaan die in originele en uitgevouwen staat maximaal 30 x 21 x 10 cm zijn.
  • Zijn er lockers aanwezig?

    Er zijn lockers aanwezig die je ter plekke kunt huren. Heb je vooraf een lockerticket gekocht? Dan ontvang je uiterlijk zaterdag 25 april per mail een code waarmee je jouw locker op het evenement kunt openen.

    • Medium locker voor € 12,00 ( 24 x 28 x 50 cm)
    • Grote locker voor € 15,00 ( 35 x 28 x 50 cm)

  • Mogen er eigen consumpties meegenomen worden?


    Eigen consumpties, flessen, blikjes, alcohol, glaswerk, wapens en brandgevaarlijke materialen zijn verboden op de locatie en mogen niet mee naar binnen worden genomen.
  • Is het terrein rolstoeltoegankelijk?


    Ja! De Helden van Oranje is toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Wij hebben echter geen rolstoelen op locatie. Je moet dus je eigen rolstoel meenemen.

Locatie

De Helden van Oranje vindt plaats in het Stadspark, aan de Concourslaan 10 (9727 KD) in Groningen.

Fiets

De makkelijkste en snelste manier om naar het evenement te komen is met de fiets. De fietsroute wordt duidelijk aangegeven. Volg hierbij de aanwijzingen van de verkeersregelaars.

Let op: het is niet toegestaan om je fiets te parkeren langs de Paterswoldseweg en Parkweg.

Openbaar vervoer

Trein

Het dichtstbijzijnde station is Groningen Centraal. Vanaf hier is het nog een stukje lopen naar het festivalterrein.

Tijdens Koningsnacht en Koningsdag geldt een aangepaste dienstregeling (Oranjedienstregeling). Er rijden op sommige trajecten meer of langere treinen, maar er vertrekken geen extra late treinen vanaf Groningen. Check daarom vooraf je heen- en terugreis via de NS-app of Arriva.

Reis je zonder abonnement? Dan kun je in- en uitchecken met je betaalpas of mobiel.

Reis je met een OV-chipkaart? Zorg dan voor voldoende saldo, ook voor de terugreis.

Let op: het meenemen van fietsen in de trein is op Koningsdag niet toegestaan.

Bus

Op 26 en 27 april rijden er extra bussen van en naar Groningen. Daarnaast rijden er in de nacht van 26 op 27 april nachtbussen richting onder andere Drachten, Assen, Delfzijl, Roden en Zuidlaren.

Op zondag 26 april rijden veel Q-link en Qliner lijnen vaker en langer door, tot ongeveer 02:00 uur. Plan je reis via 9292 of qbuzz.nl.

Taxi & Kiss & Ride

Voor Kiss & Ride kun je terecht bij restaurant Ni Hao / Stadsparkpaviljoen aan de Concourslaan. Dit wordt ter plaatse aangegeven met borden.

Auto & parkeren

Wij adviseren om niet met de auto naar het evenement te komen. Groningen en het Stadspark zijn slecht bereikbaar door werkzaamheden en er is geen parkeergelegenheid bij het terrein. Kom je toch met de auto? Parkeer dan bij één van de onderstaande P+R locaties en reis verder met Qbuzz:

P+R Haren/A28: lijn 5 en 6 (Q-link paars)

P+R Hoogkerk: lijn 3 en 4 (Q-link blauw)

P+R Kardinge: lijn 3 en 4 (Q-link blauw)

P+R Reitdiep: lijn 1 en 2 (Q-link groen)

P+R Meerstad: lijn 5 (Q-link paars)

• De Helden van Oranje behoudt zich het recht om iemand te allen tijde de toegang tot het evenement te ontzeggen.
• De Helden van Oranje behoudt zich het recht om het evenementbeleid te allen tijde aan te passen.
• De Helden van Oranje behoudt zich het recht om bezoekers op de locatie van het evenement te registreren op zowel beeld- als geluidsdragers.
• Bezoekers dienen akkoord te gaan met fouillering bij de ingang, indien verzocht.
• De Helden van Oranje Groningen is voor alle leeftijden toegankelijk. Begeleiding onder de 14 is vereist.
• Geldig legitimatiebewijs verplicht.
• Geen eigen stoel meenemen.
• Bijzondere medicijnen melden bij beveiliging.
• Eigen consumpties, flessen, blikjes, alcohol, glaswerk, wapens en brandgevaarlijke materialen zijn verboden.
• Drugs verboden (ook lachgas).
• Strenge fouillering; drugs worden overgedragen aan politie.
• Wapens verboden.
• Geen commerciële activiteiten.
• Bezoek is op eigen risico.
• Organisatie niet aansprakelijk voor schade/verlies.
• (Semi) professionele fotoapparatuur niet toegestaan zonder persaccreditatie.
• Annulering of restitutie van tickets niet mogelijk.

CONTACT

Heb je een vraag? Check hier hoe je het best contact kan opnemen.

CONTACT VOOR BEZOEKERS

Check eerst of jouw vraag staat bij de FAQ. Staat hij daar niet tussen? Neem dan contact met ons op.

Vragen over tickets?
Check de veelgestelde vragen. Staat jouw vraag daar niet tussen? Neem dan contact op met Paylogic via deze link.

Een algemene vraag? Stel je vraag via Facebook
of e-mail ons: info@deheldenvanoranje.nl

CONTACT VOOR PARTNERSHIPS

Wil jij jouw merk of bedrijf onder de aandacht brengen bij de bezoekers van De Helden van Oranje of een van onze andere evenementen? We zetten onze gezamenlijke passie voor entertainment in om betrokkenheid te creëren bij jouw merk of bedrijf, marketing doelstellingen te behalen of jouw omzet te vergroten.

Benieuwd naar de mogelijkheden om jouw merk of bedrijf deel uit laten maken van onze evenementenbeleving? Neem dan contact op met Roxanne.

roxanne@4pmentertainment.nl

CONTACT VOOR PERS

WERKEN BIJ DE HELDEN VAN ORANJE?

Wil je graag werken bij De Helden van Oranje? Wordt onderdeel en maak er samen met ons een onvergetelijke dag van! Voor meer informatie: info@wrk4.nl

PM&EA B.V.

Egelenburg 2
1081 GK Amsterdam
info@deheldenvanoranje.nl

HET LAATSTE NIEUWS

#DHVO2026